Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy – zasady udzielania i rozliczania świadczeń 

Ważne! 

26-02-2022 
W związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie do Polski przybywają obywatele tego państwa, szukając m.in. schronienia i pomocy.
Wśród nich są osoby, które potrzebują lub będą potrzebować pomocy medycznej.
Obywatelowi Ukrainy, który przybył do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy, i który zgłosi się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej, czy szpitala udzielamy adekwatnej pomocy medycznej [1].
Świadczenia udzielone obywatelom Ukrainy rozliczy Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
Specjalne przepisy
Rząd przygotowuje specjalne rozwiązania prawne, które umożliwią rozliczenie świadczeń medycznych, udzielonych obywatelom Ukrainy przybywającym do RP w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy.
WAŻNE!
Dotyczy to obywatela Ukrainy, który posiada zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży, potwierdzające legalny pobyt na terytorium RP, po przekroczeniu granicy od 24 lutego 2022 r., w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.
Przepisy obejmą placówki medyczne, które mają podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zmiany w prawie będą obowiązywały z mocą wsteczną od 24 lutego 2022 roku.
[1] Jeżeli osoba ta posiada zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej RP w dokumencie podróży, potwierdzające jej legalny pobyt na terytorium RP, po przekroczeniu granicy od 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

Медична допомога громадянам України – правила i розрахунок надання 

Важливо!

26-02-2022

Громадянину України, який прибув до Польщі у звязку з військовою агресією Росії в Україні та який звернувся з проблемою стану здоров'я до сімейного лікаря, спеціалізованої клініки чи лікарні, надаємо належну медичну допомогу. [1]

Надання медичної допомоги громадянам України оплачуватиме Національний Фонд Здоров'я Польщі. 

Важливо!

Стосується громадянина України, який має довідку видану Польською Прикордонною Службою або штамп Польської Прикордонної Служби у проїзному документі, які підтверджують легальне перебування на території Полщі, після перетину кордону від 24 лютого 2022 року у зв’язку зі збройним конфліктом в Українї.

Правила стосуватимуться медичних закладів, які уклали договори з Національним Фондом Здоров’я Польщі. Зміни до закону почнуть діяти заднім числом з 24 лютого 2022 року.

 

[1] Якщо особа має довідку видану Польською Прикордонною Службою або штамп Польської Прикордонної Служби у проїзному документі, які підтверджують легальне перебування на території Польщі, після перетину кордону від 24 лютого 2022 року у зв’язку зі збройним конфліктом в України.

 

Samorządowy Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Chęcinach zaprasza osoby w wieku 60+ do uczestnictwa w szczepieniach przeciwko COVID-19. Ta grupa wiekowa ma zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu choroby w związku z tym zachęcamy do zaszczepienia się.

 

Pulsoksymetry

Informuję, że w SZPOZ w Chęcinach są dostępne bezpłatnie (do wypożyczenia) pulsoksymetry dla osób chorych na COVID-19 z objawami ze strony układu oddechowego.

 

Pacjencie !

Pacjencie ! - Odwołaj wizytę lekarską, z której nie możesz skorzystać
Wizytę można odwołać telefonicznie lub osobiście.
Pamiętaj ! - Odwołanie wizyty jest obowiązkiem ustawowym pacjenta – art. 20 ust. 9 Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Poprawiony (poniedziałek, 17 września 2018 13:40)

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW

INFORMUJEMY RODZICÓW, ŻE PRZED WIZYTĄ PATRONAŻOWĄ  POŁOŻNEJ ŚRODOWISKOWO-RODZINNEJ

U NOWORODKA RODZIC/OPIEKUN PRAWNY POWINIEN ZŁOŻYĆ

DEKLARACJĘ WYBORU POŁOŻNEJ P.O.Z.

 
Punkt Lekarski Łukowa
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj32
mod_vvisit_counterWczoraj181
mod_vvisit_counterTen tydzień213
mod_vvisit_counterZeszły tydzień1138
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5716
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6533
mod_vvisit_counterWszystkie dni1071237
Kampania Atykorupcyjna